Cori-Kör Alapítvány

Korcsolyaoktatás, tehetséggondozás, testi-lelki egészség gyerekeinknek

2 arany-, 1 ezüst- és 3 bronzérmet szereztek a jászberényi műkoris lányok a Jégpalotában

III. Valentin kupa, Jégpalota

2019. március 9-10-én rendezték meg a III. Valentin kupa, nemzetközi műkorcsolya versenyt a Jégpalotában (Vasas Jégcentrum). A verseny az elmúlt három évben valódi seregszemlévé nőtte ki magát, amelyre idén már több mint 170 korcsolyázó nevezett a különféle korcsoportokban és kategóriákban. Izgatottan vártuk ezt a versenyt, mert a miskolci Kelet-Magyarország Kupa óta a 10-12 éves korcsoportba tartozó lányaink most versenyeztek először, és azóta már átestek a tűzkeresztségen a 7-8 éveseink is. Ráadásul volt olyan sportolónk, aki magasabb szintű kategórába lépett, és most először próbálkozott versenyen is megugrani az Axelt.

A verseny szombaton kezdődött az egyéni műkorcsolyázók versenyszámaival. Jászberényt ezen a napon Zircher Flóra képviselte a 7 évesek korcsoportjában (ISU7 – CHICKS I.). Flóra nagyon szép kűrt futott, és bár a Lutz-Rittberger kombinációban rontott, összességében remekül helytállt, és végül a 14. helyen végzett.

Másnap a rekreációs versenyekkel folytatódott a kupa, ahol elsőként a Recreational B Bronze kategóriában Németh Nóráért és Szabó Dalmáért szoríthattunk. Mindketten fantasztikusak voltak, felülmúltak minden várakozást, Nóri az első, Dalma pedig a harmadik helyen végzett a kategóriában induló kilenc versenyző közül!

Németh Nóra kűrje a Valentin Kupán:

Szabó Dalma kűrje a Valentin Kupán:

Szarvas Boglárkának a Valentin Kupa volt az első olyan versenye, ahol már nem Bronze, hanem Silver kategóriában indult el, itt már nem 4, hanem 5 ugrást lehet bemutatni, köztük az Axlet is. Boginak nem volt egyszerű dolga, nem volt sok ideje gyakorolni az átalakított kűrjét, ráadásul a versenyen egy félreértés miatt egy rövidebb változatot raktak be a zenéjéből, és bár első nekifutásra versenyen az Axel még nem sikerült, összeségében ő is szépen oldotta meg a feladatot, és végül a 8. helyen végzett.

A képen balról jobbra: Szabó Dalma (Recr. B Bronze, 3. hely), Szarvas Boglárka (Recr. B Silver, 8. hely), Németh Nóra (Recr. B Bronze 1. hely)

I. Jégördög Kupa, Jégpalota

Egy héttel később, 2019. március 17-én, vasárnap rendezte meg a Jégördög SE az I. Jégördög Kupát, és a helyszín ezúttal is a Jégpalota volt, Káposztásmegyeren. Jászberényt öt korcsolyázónk képviselte a versenyen CHICKS I. (7 évesek), CUBS II. (8 évesek), valamint Recreational B Bronze és Silver kategóriákban (10-12 évesek).

A versenyt a 7 éves korcsoport kezdte (ISU7 – CHICKS I.), ahol hat versenyző mérte össze a tudását, köztük Zircher Flóra a Cori-Kör színeiben. Flórának sikerült nagyot előrelépnie az előző heti versenyhez képest mind a bemutatott elemekben, mind pedig a program komponensekben (skating skills, performance), és 20 pont feletti pontszámmal a második helyet szerezte meg, ami megint csak várakozáson felüli, kiváló eredmény!

Zircher Flóra kűrje a Jégördög Kupán:

A következő csoport a CUBS II. (8 évesek) volt, ahol Németh Flóra lépett jégre jászberényi színekben. Flórának ebben a szezonban (és életében 🙂 ) ez a második versenye volt, és bár nagyon izgult, több mint három ponttal sikerült megjavítania szezonbeli legjobbját, és végül a harmadik helyen végzett.

Németh Flóra kűrje a Jégördög Kupán:

Jöhettek a rekreációs kategóriák, elsőként a Recreational B Bronze csoport, ahol Németh Nóra és Szabó Dalma révén voltunk érdekeltek. Mindketten csaknem ugyanolyan szépen futottak, mint egy héttel korábban: Nórinak a Flip+Toeloop kombináció nem sikerült úgy, mint előző vasárnap, ezen kívül mindent szépen megcsinált, Dalma több mint egy ponttal magasabb pontszámot tudott elérni az előző heti eredményéhez képest, ő a nyitó Salchow+Rittberger+Toeloop ugráskombináció helyett ezúttal a nehezebb Lutz+Rittberger+Toeloop-pal érkezett, és minden elemet hibátlanul mutatott be. Végül nagyon szoros versenyben Dalma a harmadik, Nóri pedig a negyedik helyen zárta a Jégördög Kupát.

Hátra volt még a csattanó, Szarvas Boglárka csoportja, a Recreational B Silver, ahol újra drukkolhattunk azért, hogy az edzés után Boginak verseny körülmények között is sikerüljön hibátlan Axelt ugrania. Nem bízta a véletlenre, ezúttal megvolt az Axel, nem is egy, hanem rögtön kettő, és ahogy lenni szokott, az első jól sikerült ugráskombináció után szárnyakat kapott, a kűr hátralévő részében pedig már nem tudott hibázni! 🙂 Bogi ezzel a teljesítményével szintén 20 pont feletti pontszámot ért el, amivel kategóriájában teljesen megérdemelten aranyérmes lett!